Aşkın Zamanı...

İsimli konu WH 'Sevgililer Günü Hikaye Yarışması' kategorisinde, YakuPAnIL üyesi tarafından 6 Şubat 2011 tarihinde yazılmıştır. Aşkın Zamanı... hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Aşkın Zamanı...

Dışarıda şakır şakır yağan bir yağmur vardı ve şubat soğuğu kendini hissettiriyordu. İşten çıkmıştım şemsiyemi açıp o dar sokaklardan sulara girmeden güçlükle ilerliye biliyordum. İşten çıkış saatim her zaman ki gibi 17.00 di. Yüksek topuklu ayakkabılar için bu sokaklar hiç de uygun değildi. Şemsiyemi tutmakta zorlanıyordum. Rüzgara karşı çok asiydi. Tıpkı benim gibiydi… Sokaktan geçerken çiftler gözüme çarpıyordu. Birbirine sarılmış ıslanarak yürüyen tatlı sevimli çiftler… Düşüncelere daldığım an birden şemsiyem elimden kaydı ve rüzgara eşlik etti. Şemsiyemi almak için arkama döndüğümde işte o an onu gördüm.

Yüzünde anlam veremediğim bir tebessüm vardı. Şemsiyemi yerden aldı ve bana verdi. Bir an sessizlik oldu… Kimdi bu yabancı neden gülümsemesi bana bu kadar sıcak gelmişti. Fark etmeden bende gülümsedim ona. Bir an sessizliğe büründü ortalık. Çok ıslanmıştı halinden belliydi. Birden ayağı kaydı ve yere düştü. Çamura batmıştı… Yerden kalkmasına yardım ettim. Yüzünde canı yanar gibi bir ifade vardı ama yüzüme baktıkça o sevimli tebessümü gösteriyordu. Açık konuşmak gerekirse gülüşü çok sıcak ve içten gelmişti. Bu güne kadar hep gerçek aşkı beklemiştim, ilk ve son olmasını istediğimden hayatımda kimse olmamıştı. Bir an beklide bu aradığım kişi diye düşündüm… Kendi kendime konuşuyordum. Birden bana seslendi. Tatlı bir tebessümle yüzüme baktı ve teşekkür etti. Üstünü temizlemesi için peçete uzattım yağmurun az yağdığı bir köşeye geçtik üstünü temizledi. Yağmur hız kesmemişti. Eğer isterse şemsiyeyle beraber yürüyceğimizi söyledim. Ve kabul etti elimden şemsiyemi alıp açtı ve 2 mizde içine girdik. Uzun bir süre konuşmadan yürüdük. Düşünüyordum acaba oda benim için aynı sıcaklığı hissetmişmiydi. Acaba o benim aradığım kişimiydi diye. İlk kez birinden bu kadar hoşlanmıştım. Bana adımı sordu… Bu soru sessizliğimizi bozdu ve konuşmaya başladık baya yürümüştük onun evini geçmiştik 2 sokak aşağıda oturuyordu. Hiç görmemiştim onu daha önce… Eve gelmiştim. Artık ayrılık vakti gelmişti. Birbirine karışan saçlarımı düzelterek gülümsedim. Karşılıklı tebessümdü bu makyajım akmıştı farkındaydım… O kadar içten bakmıştı ki eve girmek istemiyordum. Elime şemsiyemi verirken elimi tuttu ve üşümüşsün sen hadi daha fazla beklemeden eve gir demişti. Gülümseyerek arkamı döndüm ve kapıya yöneldim içeri girerken ona baktım beni izliyordu yağmurun altında bir daha ne zaman görüşebiliriz demişti. Beklediğim soruydu bu, yarın istersen dedim. Tabi ki de dedi ve bana kartını uzattı. Üzerinde telefonum yazıyo aramanı bekliycem dedi. Gülümseyerek içeri girdim camdan baktım hala olduğu yerde duruyordu. Biraz daha durduktan sonra camdan bana göz kırparak arkasını döndü ve gitti. Birbirimizden hoşlanmıştık. Çok olmadan aradım. Biraz telefonda konuştuk ve yarın yemeğe çıkmaya ikna etti beni…

Çok heycanlanmıştım. Güzel olmak istiyordum bütün bir gün yemeğe hazırlandım. Aynı heycanı oda yaşıyordu… Ve beklenen an geldi artık yemeğe sadece yarım saat vardı evden çıktım buluşma saatimizden 10 dk önce orda olmama rağmen ordaydı beni görür görmez kalktı ve yanıma geldi. Yemekte her şey mükemmeldi. Baya kaynaşmıştık o gün. Tabi daha onu tanımam için uzun bir süreç vardı önümde.
    Beni evime bıraktı elimi tutmuştu ayrılırken bütün gece sıcaklığını hissettim. Birbirimizden hoşlanmıştık bunu çok belli ediyorduk. Yemekten sonra bütün akşam telefonda konuştuk hafta sonu olduğundan 2mizde rahattık. 14 şubattı 1 gün sonra yani yarın. Bişeyler bekliyordum ondan sevgilim değildi henüz o zamanlar. Ama yinede bir beklentim vardı. Hatta ben hediyesini hazırlamıştım bile… Pazar sabahıydı saat 10.00 gibiydi kapı çaldı. Kapıdaydı elinde çiçek vardı. Çok mutlu olmuştum bana hazırlanmamı, bir süprizi olduğunu söyledi. Aceleyle hazırlandım. Beklemek istemiyordum. Elimden tuttu ve bana beni sevdiğini söyledi. Aslında dayanamamıştı. Hemencik orada söylemişti. Biraz daha birbirmizi tanımamız gerektiğini söyledim aynı fikirdeydik gün boyu konuşmuştuk oda benim gibiydi ilk ve sonu arıyordu. Galiba doğru kişileri bulmuştuk… Onunla geçen bütün zamanım güzeldi mutluydum hep. Yağan yağmur altında tek ve küçük şemşiyemiz altında beni evime kadar bıraktı.Yanağına bir öpücük kondurarak eve kaçtım ve hemen perdenin arasından onu gözlemeye başladım. Güldüğünü ve yavaş yavaş yağan yağmurun altında oradan uzaklaştığını gördüm. Montumu çıkartırken cebinden küçük bir hediye paketi çıktı. Bu pakette neyin nesiydi diye sorarken, açtım. İçinde sadece bir kağıt vardı ve katlanmıştı. Kağıdı açtığımda seni seviyorum yazıyordu. Her yaptığı şey bana onu biraz daha yakınlaştırıyordu. Günden güne ona daha fazla bağlanıyordum.

Aradan aylar geçti… Yıllar geçti…

2 yıl geçmişti ilk seni seviyorum demesinden tatlı gülümsemesinden… Aslında bazı küçük problemlerimiz olmuştu ama yeterince olgun bir erkekti hata yapmamızı hep önledi. Çok iyi tanımıştım onu nefes alışını bile hissedebiliyordum artık. Bir bütündük. Hatta ailelerimiz bile tanışmıştı. Her şey yolundaydı. 14 şubattı o gün yine sabah beni evden almıştı işten izin almıştık o gün öyle istemişti.

Önce yemek yedik ardından beni İstanbul’un manzarasını izlemeye götürdü. Yanağımdan öptü. Aslında biraz garipti o gün anlayamadığım bişeyler vardı. Kötü bişey olmadığını hissediyordum ama bu gariplik nedendi. Terledi biraz saatine bakıyordu. Ne yapmaya çalıştığını anlamamıştım ama bişey bekliyordu. Ben saatime baktığımda saat 16.55 civarıydı. Çiçekçi yanaştı yanımıza gülüyordu sevgilime oda rahatlamış gibiydi. Ne olduğunu anlamamıştım kadın bir gül uzattı bana ama gül gerçekten çok güzeldi sonra dikkatimi bişey çekti etrafımızda güller vardı gül yapraklarından havuz gibi bişey vardı elimdeki gülle aynıydı güller kıpkırmızıydı aslında şubat ayı o gülleri neden bulduğunu merak etmiyorda değildim ama sormadım o an elimden tuttu ve güllere doğru yürüdük elimdeki gülü koklarken içinde parlak bişey olduğunu fark ettim içinde yüzük vardı çıkardım içinden o tatlı gülümsemesi yüzündeydi. Birden beni öptü ve güllere doğru döndük ilerde güllerden “Benimle Evlenir misin?” yazıyordu çok şaşırmıştım bir o kadarda mutlu olmuştum. Elim ayağıma dolaştı birden sarıldım ona bir öpücükte ben kondurdum yanağına. Cebinden diğer yüzüğü çıkardı ve taktık cevabım belliydi zaten ama yinede cevabımı bekledi. Çok tatlı bakıyordu gıcıklık yapcaktım ama kıyamadım “Evet” Diyerek atladım boynuna hava soğuktu ama hiç hissetmiyorduk. Israrla saatine bakmasının nedenini sordum. Bana kısaca 'Seni ilk gördüğüm saat ve dakikayı bekledim' dedi.Biraz düşündüğüm de her zaman işten çıktığım saatin 17.00 olduğu aklıma geldi ve şu an saate baktığımda 17.10 du.Onunla bir iş çıkışı karşılaşmıştık zaten. Yaptığı bu jest gerçekten çok hoştu ve yalnış bir tercih yapmadığımı tekrar anladım. Her şey çok güzeldi. Hayatımın erkeği yanımdaydı ve hep yanımda kalcaktı…
    6 Şubat 2011
  2. Aşkın Zamanı... Cevapları

3. GüzeL diyeceğm ama güzeL keLimesinin az kaLmasından korkuyorum muhteşem oLmuş eLine emeğine sağLık :))
    6 Şubat 2011
  4. Okuduğun ve yorum yaptığın için çok saoL. seviLiyorsun :)
    6 Şubat 2011
  5. vay anıl şaşırtıyorsun bizi :) mükemmel olmuşş ellerine sağlık :tamam:
    6 Şubat 2011
  6. Teşekkürler :)
    6 Şubat 2011
  7. Eline Sağlık Biraz Uzun Ama Okuduğma Değdi.. :)
    6 Şubat 2011
  8. Yorum İçin TeşekkürLer :)
    6 Şubat 2011
  9. Sende sağoL gerçekten okuduğuna zamanını ayırdığına değiyor. :)Sende seviLiyorsn yakup :D
    6 Şubat 2011
  10. saoLL :D
    6 Şubat 2011
  11. Güzel olmuş tebrikler
    6 Şubat 2011
  12. Favorilerimdesin ;)
    Başarılar. Çok çok beğendim ..
    6 Şubat 2011
  13. Okuduğun ve Yorum Yaptığın için teşekkürLer :)
    6 Şubat 2011
  14. Başlık olarak hoşuma gitti okuyum dedim biraz uzun ama gerçekten okuduğuma değdi :)
    8 Şubat 2011
  15. TeşekkrLer :)
    9 Şubat 2011
  16. Bu arada gerçekten başLık güzeL oLmuş daha yeni farkettim :-)
    11 Şubat 2011
  17. Tabii si bir arkadaş yardım etti saoLsun :-)
    11 Şubat 2011
  18. O arkadaşa saygıLarımLa eLLerine sağLık.:) Zamanında aşkıda fena durmazmış hani :))
    11 Şubat 2011
  19. Onu da düşündük ama bu daha iyi gibi geLdi :)
    11 Şubat 2011
  20. katılıyorum :)
    12 Şubat 2011
  21. TeşekkürLer kıbırcık :))
    12 Şubat 2011
soru sor

Aşkın Zamanı...