Avrupa Yakası bölüm özetleri

İsimli konu WH 'TV Dizileri' kategorisinde, SoonKraaL üyesi tarafından 5 Nisan 2009 tarihinde yazılmıştır.

 1. 177.BÖLÜM ÖZETİ

  DİLBER HALA’NIN GENÇLİK SEVGİLİSİ GELİYOR…
  Dilber Hala’yı televizyonda gören gençlik sevgilisi Azim, Adana’dan İstanbul’a gelir. Dilber Teyze’nin hayatı artık daha heyecanlı ama daha zordur.

  Burhan’ın ceketini eskiciye veren Makbule, Burhan’ın büyük tepkisiyle karşılaşınca ceketin izini aramaya başlar. Adres bir televizyon stüdyosunu gösterince, kader Makbule’nin önünde yepyeni bir kariyerin kapılarını açar.

  Burhan, evde beğendiği çeşit yemekleri bulamayınca komşulara dadanır. Yöntemi, kapılara dolu bir tabakla gitmek ve karşılığında o dairede şu anda pişmekte olan yemekten almaktır. Fakat; bu yöntem Dilber Hala’nın evinde büyük karışıklıklara yol açar.

  Volkan’ın gözünde bir enfeksiyon oluşur. Kırmızı ve sulu gözlerle etrafta dolaşan Volkan’a özellikle kadınlar büyük şevkat ve sevgi göstermeye başlar. Volkan neredeyse gözünün böyle kalmasını isteyecektir. Bu esnada bir televizyon programından davet alınca çok sevinir. Ancak bu bir isim karışıklığıdır ve söz konusu ekonomi programı aslında bir iktisat profesörü beklemektedir. Bu arada Volkan aşk hayatında önemli bir karar vermiştir; Şahika’ya evlenme teklif edecektir.

  Yayın Tarihi : 4 Mart 2009 / Çarşamba
  Yayın Saati : 20:00
  21 Nisan 2009
 2. 176. Bölüm Özeti

  Burhan, çok pahalı ve lüks bir satılık daireyi meraktan gezmeye kararverir. İzzet, emlakçı olarak daireyi gezdirirken Burhan'ın hiçbirşeye dokunmaması gerektiğini söyler. Burhan dayanamayıp içinde mücevherlerin sergilendiği vitrini kurcalar. O gece vitrinden mücevherler çalınınca, parmak izleri bulunan Burhan Burhan tek şüpheli durumuna düşer! Artık ya mapusa düşecek, ya da dedektif kılığına girip gerçek mücevherhırsızını bulacaktır!

  Volkan ve arkadaşları düğün, cenaze ve davetlere gönderilen çiçekleri toplayıp muhallebicide tekrar satmaya başlarlar! Ne yazık ki bazı çiçeklerin kartları üstlerinde unutulunca işler karışır!

  Bülent bey ve Cem ev almaya karar verince, Dursun'un şöförlüğünde, İstanbul'un dışında yapılan yeni bir siteyi görmeye giderler. Site o kadar uzak ve ıssız bir yerdedir ki, arabanın benzini bitince üç kafadar doğanın ortasında garip bir maceraya sürüklenirler!

  Patron, ofiste Türk kahvesi içilmesini "vakit kaybı" sebebiyle aniden yasaklar! Her yasak gibi Türk kahvesi yasağı da kısa zamanda daha büyük bağımlılıklara, Volkan gibi karaborsacılara, protestolara ve hatta şiddete yol açacaktır!

  Avrupa Yakası'nın bu haftaki konuk oyuncusu Fadik Sevin Atasoy.
  21 Nisan 2009
 3. Avrupa Yakası 178. Bölüm Özeti

  Burhan ekonomi yapmak amacıyla[​IMG] taşıt aracı olarak bisikleti kullanınca akşam haberlerinde yer alır. Bu ucuz bir araba firmasının dikkatini çeker ve Burhan’a reklam teklifi gelir. Ancak sözleşmedeki “özel hayata dikkat” maddesi Burhan’ı düşündürmektedir. Osman[​IMG] Aslı’dan Dilber Hala ile iletişim kurmasını ister. Aslı ise işin içinden çıkamayınca[​IMG] Fatoş’un tavsiyesine uyar ve Dilber Hala’yı röportaj yaptığı bir insan portresi olarak algılamaya çalışır. Hayatı ve geçmişiyle ilgili seri sorularla karşılaşan Dilber Hala[​IMG] birkaç zincirleme olayın da etkisiyle Aslı’nın onu öldürmeyi planladığından şüphelenmeye başlar. Şahika’nın terk ettiği Volkan berbat durumdadır. Nilay’dan yeni ayrıldığı halde neşesi hiç kaçmayan Dursun’dan aşk acısıyla başa çıkma dersleri almaya başlar. Dursun’un teorileri gayet bilimseldir. Ama acaba pratikte başarılı olacak mıdır. Bülent Bey’in ofis kızları arasındaki popülaritesine gıcık olan Tanrıverdi[​IMG] Osman’la bir olup[​IMG] Bülent’i madara etmeye karar verir. Monşer[​IMG] en zayıf tarafı olan yaşlılık noktasından vurulacaktır. Ofis ekibi Bülent’i de alarak hızlı bir hayata girer. Bakalım Bülent bu tempoya ayak uydurabilecek midir?
  21 Nisan 2009
 4. Avrupa Yakası 179. Bölüm Özeti Gece hayatının olmaması ve tavuk gibi erkenden yatması konusunda ofis ekibinden eleştiri alan Burhan[​IMG] ekonomik bir çözüm bulur. Geceleri Nişantaşı’ndaki sabaha kadar açık eczanede takılacaktır. İlaçlar hakkında yavaş yavaş bilgi sahibi olmaya başlayan Burhan[​IMG] ne yazık ki Fatoş ve Tanrıverdi’nin ilaç kutularını karıştırır ve bir felakete sebep olur. Bülent Bey[​IMG] Azim’den yediği tokat için yargıya başvurmaya karar vermiştir. Dilber Hala gizli sevgilisinin ortaya çıkacağından ölesiye korkarak Azim’den haberi olan herkesle arasını iyi tutmaya çalışır. Buna Aslı ve Volkan da dahildir.
  Aslı[​IMG] evin büyüklerinin olmamasından mutsuzdur. Kendine bir an önce bir aile ortamı yaratmak için Osman’la hemen evlenmek ister. Osman’ın ise buna hiç niyeti yoktur.
  21 Nisan 2009
 5. Avrupa Yakası 180. Bölüm Özeti Makbule'nin anne ve babası[​IMG] Hamiyet Hala ve Tevfik Enişte[​IMG] Sütçüoğlu rezidansına gelirler. Şu anda en önemli konu[​IMG] onları damat adayları Burhan'la tanıştırmak ve Burhan'ın iyi bir intiba bırakmasını sağlamaktır. Ne yazık ki aksilikler birbirini kovalar ve Burhan iyi bir başlangıç
  yapmak şöyle dursun[​IMG] bir skandala imza atar!

  İzzet[​IMG] çocuklarının veli toplantısında doğru düzgün bir aile tablosu çizilmesi için Volkan ve Yaprak'tan anne-baba rolü yapmalarını rica eder. Herşey görünüşte iyi gitmektedir ama tabii yalancının mumu yatsıya kadar yanar.

  Dilber Hala[​IMG] Azim'in Bülent Bey'den özür dilemesini şart koşar ve bu alakasız ikiliyi yemeğe davet eder. Azim ve Bülent Bey arasında hiç beklenmedik bir muhabbet gelişecek ve bu Dilber Hala'yı zıvanadan çıkaracaktır.

  Cem ve Osman'ın aynı ortamda bulunmaktan hoşlanmaması[​IMG] arkadaş grubunu ikiye bölmüştür. Ofis ekibi artık bu ikilinin birbiriyle vakit geçirmeye başlaması gerektiğini söyler. Bakalım Osman ve Cem'in ahbaplığı nereye kadar sürecektir.

  Şahika ise insanların titr ve meslek isimleriyle ilgili dikkatsiz ve kaba davranınca birdenbire istenmeyen kadın ilan edilir!
  21 Nisan 2009
 6. 181. Bölüm Özeti - 25 Mart

  Burhan geçici olarak Tanrıverdi’de kalmaktadır ve bu bekar evine kendi düzenini yerleştirmeye kararlıdır. Tanrıverdi’nin rock’çı arkadaşları ise Burhan’a yepyeni ve bilmediği bir dünyanın kapılarını açarlar. Üstelik de Burhan[​IMG] Makbule’nin babasıyla buluşmadan önceki gece!
  Volkan ve arkadaşları Dilber Hala’nın isminin bir sokağa verileceğini söyleyerek[​IMG] Dilber’den para koparma üçkağıdına girerler. Nasıl olsa birkaç gün sonra seçim vardır ve kadroların değiştiğini söyleyerek sokağın tabelasını indirebileceklerdir. Ancak Dilber’in sokak tabelası için açılış istemesi işleri karıştırır.

  Şahika bir klasik piyanistle flört aşamasındadır. Ofis ekibi bu ünlü piyaniste nezaket ve saygıda kusur etmez ancak müzisyen[​IMG] diğer müzisyenlere hiç benzememektedir.

  Mahallede yeni açılan işkembeci[​IMG] erkeklerin lezzet durağı olur[​IMG] kızlar ise sakatat yemeyi reddetmektedirler. İşkembeci[​IMG] kadın ve erkek damak tadları konusunda tartışmaya sebep olur.
  21 Nisan 2009
 7. Bölüm 183 / Yeni Bölüm

  Makbule[​IMG] Dilber ve Azim'i uygunsuz durumda basınca[​IMG] Azim'in doktor olduğu ve Dilber'i muayene ettiği söylenir! Ancak o esnada alt katta da Fatoş fenalaşmıştır ve Azim[​IMG] tıbbi yeteneklerini sergilemek zorunda kalır.

  Burhan[​IMG] Makbule ve ailesinin Antep'ten getirttiği ve gözleri gibi baktıkları bavulun kendisine damat bohçası olduğuna karar verir. Merakına yenildiği bir gün kilidi kırarak açar ve içindekileri dener. Tevfik ve Hamiyet kendisini bu durumda basınca işler karışır ve hikayenin ucu Obama'nın ziyareti sırasında yapılan bir bomba ihbarına kadar gider!

  Bu esnada Tanrıverdi[​IMG] Burhan'ın misafirliğinden sıkılmıştır ama ne yapacağını bilememektedir. Fatoş'a hediye ettiği konuşan oyuncak bebek işi çözecektir!

  Osman'ın doğum günü Aslı tarafından organize edilmektedir ve o gece için bir oryantal ayarlanmıştır. Osman ise dansçının Bülent tarafından getirtildiğini zanneder ve Aslı'nın kıskanmasından korkarak oryantali kapı dışarı etmeye çalışır.

  Volkan[​IMG] Şahika'nın[​IMG] Sacit'in eski sevgilisi olduğunu öğrenince hayattan bıkmıştır. Hemen eteği belinde[​IMG] sakin bir ev kızıyla evlenip yuva kurmaya ve herkes gibi bir hayat yaşamaya karar verir. Gelin adayı ise Makbule'nin pasta kursundan sınıf arkadaşıdır.

  Aslı kısa bir süreliğine editörlük koltuğuna oturunca[​IMG] ne patronlara ne ekibe yaranabilir. İşin püf noktasını Fatoş'tan öğrenmesi zaman alacaktır.

  Kaynak:Atv
  21 Nisan 2009
 8. paylaşım için sağol.....
  11 Mayıs 2009
 9. rica ederim

  184. Bölüm Özeti

  Burhan, soğuk bir havada Tevfik'in avukat cüppesini giyip sokağa çıkınca mahalleli tarafından hakim muamelesi görür. Ancak bu iltifat ve saygının bir bedeli olacaktır. Öte yandan, kuru temizlemeye verdiği pahalı kazağı küçülerek geri gelince, Burhan kuru temizlemecinin sapığı haline gelir. Aynı kuru temizlemeciye Aslı gece elbisesini verip, kapanış saatine yetişemeyince yasadışı yollara sapar.

  Sütçüoğlu Apartmanı'nda su boruları patlamıştır ve banyolarda tamirat vardır. Aslı ve Volkan'ın aynı banyoyu kullanması, Dursun'un bitmeyen tamiratı ve Makbule'nin temizlik hastalığı birleşince ortalık karışır.
  Dilber Hala, Tevfik ve Hamiyet'le komşuluk ilişkilerini geliştirmeye çalışır. Ancak karşılıklı ikram, hediye vs. konularında çıkan fikir ayrılıklarından araları bozulur.
  Fatoş cep telefonunda özel numara kullanmaya başlayınca, özel numaraları açanlarla açmayanlar ikiye ayrılır. Artık herkes numarasını birbirinden gizlemeye başlamıştır.


  Volkan, Şahika'yla aşkı için Osman'la arasını iyi tutmaya karar verir ve Osman'ın bahar partisine hediye olarak çok pahalı bir şarap alır. Bülent'in gözü şaraptadır ama Volkan zaten monşerin hayatta fazlasıyla şanslı olduğunu düşünüp gıcık olmaktadır. Bülent'in check-up'ı sırasında ortaya çıkan dramatik sonuçlar bu fikrini değiştirir
  2 Haziran 2009
 10. 185.Bölüm
  Makbule ve Burhan'ın arasına hafif bir soğukluk girince, Burhan ağır bir bunalım yaşamaya başlar.

  Aşk acısı çekmekte ve ne yapacağını bilmemektedir. Öte yandan Makbule'nin bulduğu yeni arkadaş grubu ve hobi, onu fazlasıyla meşgul eder. Ta ki Tevfik Bey el koyana kadar.

  Volkan onun kaybolmuş oğlu olduğuna inanan zengin bir adamla karşılaşır ve etrafındakilerin ricasıyla merhamet sebebiyle durumu idare eder. Yüklü bir mirasın sözkonusu olduğu ortaya çıkınca, adamın kayıp zannedilen oğlu, Kıbrıs'tan aniden çıkagelir! Volkan'la ilgili niyetleri ise pek iyi değildir!

  Karadeniz'de yapılan otoyolun birkaç metresi Dursun'a ait bir tarladan geçmektedir. Karayolları yetkilileri para verip tarlayı satın almaya geldiklerinde Dursun kesin bir dille reddeder. Onun isteği viyadüğe kendi adının verilmesidir!


  Şahika ve Fatoş, Bülent'in körüklemesiyle, müthiş bir "trendleri önden öğrenip uygulama" yarışına girerler. Yeni açılan bir restoran, yeni moda bir kıyafet, yeni çıkmış bir kitap, ikili arasında paylaşılamaz. Acaba kim kazanacaktır? __________________
  2 Haziran 2009
 11. 186.Bölüm özeti..
  Muhallebiciye Tibet'ten gelen Budist rahipler, Volkan'ın hayatını alt üst eder. Söylediklerine göre Volkan, Buda'nın reenkarne olmuş halidir ve Tibet'in yeni Dalai Lama'sı Volkan olacaktır! Volkan hayati kararlar verme aşamasına gelmiştir.


  Burhan geceleri uyuyamamakta, üstelik sabah kalktığında her yerini çürük ve çizik içinde bulmaktadır. Önce Tanrıverdi ve arkadaşlarının uyurken kendisini bayıltıp eğlence için dövdüğünü iddia eden Burhan, geceleri tam olarak neler yaşadığını anlamak için bir uyku merkezine gider. Orada geçirdiği gece, beklediği gibi olmayacaktır!


  Osman, Dilber Hala'dan, İsviçre'deki gizli hesabının numarasının kazılı olduğu aile yüzüğünü ister. Dilber Hala ise yüzüğü Osman'ın Adana'daki sözde nişanlısı Meryem'e vermiştir. Bu durumu fırsat bilen Dilber, hemen Meryem'i İstanbul'a çağırır! Meryem, gelir gelmez hem Osman'ın, hem
  Aslı'nın hayatını karıştıracaktır!


  Şahika ve Fatoş, mağazalardaki aynaların hileli olduğuna karar verirler. Aldıkları giysiler, eve geldiklerinde dükkandaki gibi durmamaktadır ve dükkan sahipleri konu açıldığında tuhaf davranmaktadırlar. Bu işin peşini bırakmamaya kararlı olan ikili, takibe başlar ve tekstil sektörünün en büyük sırrını keşfeder __________________
  2 Haziran 2009
 12. 187.Bölüm Özeti..
  Burhan domuz gribi paniğindedir! Maskesiz sokağa çıkmamakta, öksüren, hapşıran herkese şüpheyle bakmaktadır.

  Tanrıverdi'nin evinden yine atılınca, Makbule'yi kaçırmaya ve ertesi gün el öpmek için Sütçüoğlu rezidansına dönüp artık orada yaşamaya karar verir. Bu arada Nişantaşı'nda yok satan ve bulunmayan domuz gribi ilacından 300 kutu birden eline geçirince, karaborsacılığın kanun dışı cazibesine kapılır! Dergi binasının giriş katına bir kahve zinciri şube açmıştır ve muhallebicinin bütün müşterisini çalmaktadır.

  Volkan ve arkadaşları aynı kahve zinciri muhallebicinin yerine de talip olunca, birleşip savaşmaya karar verirler. Ancak Şahika'nın Volkan'la birlikteliği Sertaç ve diğerleri tarafından öğrenilince işin rengi değişir! Tanrıverdi aşağıdaki kahve zinciri yüzünden işten atılır ve beklediğinin aksine ani bir şöhret ve başarıyla karşılaşır. Artık Tanrıverdi, eski Tanrıverdi değildir!

  Aslı, Osman'ın hayatıyla ilgili herşeyi biliyor olmasına çok şaşırır ve Şahika'nın dedikoduculuğundan şüphelenir. Oysa Osman, Aslı'nın cep telefonuna bir dinleyici takmıştır! Bu esnada Dilber Hala'nın Osman ve Meryem'in arasını yapma çalışmaları tam gaz devam etmektedir!
  2 Haziran 2009
 13. 188. BÖLÜM ÖZETİ:

  Ofiste yapılan sağlık sigortasının "yaşam beklentisi" testi, Burhan'ın kafasını karıştırır. Uzun yaşamayacağını öğrenen Burhan erken andropoza girer ve gördüğü ilk genç kıza aşık olur. Sayın Altıntop bu vesileyle çevrecilerin arasına girmiştir!

  Volkan üç beş kuruş kazanabilmek için apartmanın çatısına baz istasyonu taktırmayı kabul eder. Tevfik küplere binince, Dilber Hala duruma el koyar ve apartmanda bazı değişiklikler yapılması için erken seçim ister.

  Fatoş ve Şahika, sevgililerinin apartmanında çıktıkları uzun merdivenlerin ilişkiyi etkilediğini fark edince, Volkan, asansör yaptırma taraftarı Dilber'in tarafına geçer! Tevfik ve Dilber arasında apartman yöneticiliği için amansız bir rekabet başlayacaktır!

  Cem, sigarayı bırakmak için hipnoza gitmeye karar verir. Ancak hipnoz esnasında Dursun'un portatif televizyonunu seyretmesi, işleri karıştırır.
  Dursun, apartmanın cephe boyasını da yapmakta ve sıcağın etkisiyle açılmış camlardan bütün dairelerin misafiri olmaktadır!
  2 Haziran 2009
 14. tşkkrlr.........
  19 Ağustos 2009
 15. Rica ederim..:tamam:
  15 Ekim 2009
 16. paylaşımın için teşekkürler...
  5 Ocak 2010
 17. Rica ederim..:tamam:
  18 Ocak 2010
 18. 29,5 değil 28,5..
  4 Mart 2017
soru sor

Avrupa Yakası bölüm özetleri