Tek fırsat

İsimli konu WH 'Sevgililer Günü Hikaye Yarışması' kategorisinde, pammukprenses üyesi tarafından 13 Şubat 2011 tarihinde yazılmıştır. Tek fırsat hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. O ekranda tekrar bulduğumdan beri seni,lavanta kokuları bir başka geliyor burnuma.içime çekiyorum sanki baharı her lavanta kokusunda.etrafımda yeşeren her çiçek,yüreğimde yeşeriyor bu günlerde.cıvıldayan her kuş,içimde yankı buluyor.güneş sanki pencereme benim için doğuyor.hüzünlerimi,karamsarlıklarımı eritiyor birbir.olmazlarımı olur hale getiriyor.sahi lavantalar hep böyle güzel mi kokardı?güneş hep böyle güzel mi doğardı güne?neden ilk kez keşfediyor gibiyim dünyayı?farkındalıklarım mı artıyor ne?halbuki ayaklarımın altındaki aynı toprak,o toprağı sarmalayan aynı gökyüzü,aynı bahar...her şey aynı da bir ben mi değiştim ne.kabına sığmayan yüreğim mi değişti.içine her güzelliği alır hale geldi.gülümsüyorum bunca güzellik için kırk yaşımı beklemen mi lazımdı yüreğim diyorum.şu vitrin camından bana bakan yüz,bana bile yabancıyken o bıraktığı genç kızdan geriye ne bulabilecek acaba diyorum?sadece hiç değişmeyen bir çift göz mü?sahi beni böylede beğenir mi ki?yüzüme yerleşmiş çizgilerimle,saçımdaki gümüş tellerimle de beni sever mi ki?bir korku düşüyor yüreğime şimdi.yüreğim bir çift kuş olup çırpınıyor içimde.hayır sen benim bıraktığım kadın değilsin deme ihtimalin bile yakıyor içimi birden bire.tam on beş sene önce ''sen beni hiç sevmesende bil ki senin sevgin ebedi benimle''diyip gözyaşlarınla çıkmıştın ya o kapıdan.arkanda sevgisini yüreğine gömen yaslı bir yürek bıraktığını bilmeden.işte o kapıdan bunca zaman sonra,çantama sığdırdığım tecrübelerimle,hayallerimle en önemlisi aşka olan cesaretimle geliyorum bu sefer sana.şimdi sana kavuşup seni hep sevdim diyecek olmanın sevinciyle daha bir hızlandırıyorum adımlarımı.yürümüyorum koşuyorum artık sana doğru.az kaldı birtanem,biraz sonra yanındayım diyorum içimden. bir korna sesi büyük bir gürültü kopuyor caddede birden.öbek öbek toplanan insanlar,keskin bir kan kokusu,etrafa savrulmuş eşyalar.bir çanta görüyorum benim çantam mı bu?bu insanlar bana mı bakıyor yoksa?bir polis geliyor yanıma.''-bir bayan ''diyor.''-hızla karşıya geçerken,-ışık ihlali yüzünden...evet evet taksi...bayan ağır yaralı...ambulans sirenleri karışıyor seslere.''-susun susun''diyorum.bana bir şey olmadı.ben yıllar sonra sevdiğim adama kavuşacaktım.beni bekler şimdi kafe'de.kaldırın beni burdan.gelmediğimi görürse bir kez daha onu hiç sevmediğimi düşünür.ben onun boynuna sarılıp seni çok seviyorum,inan ki seni hep sevdim belki de senden bile daha fazla demek istiyorum.noolur Yarabbim,tüm bunlar bir rüya olsun.bir fırsat ver bana lütfen.sevdiğimin boynuna sarılmak,onun kokusunu tekrar duymak,gözlerine bakmak için.bir kez seni seviyorum diyebilmek için.lütfen Yarabbim tek fırsat.sadece bir fırsat daha istiyorum senden.ambulansın kapısı kapanıyor.gözlerimden süzülen yaşlar,dudaklarımdan dökülen dualar ve siren sesleri arasında bir kez daha uzaklaşıyorum senden.''aşk cesaret işidir,yürek işidir.fırsatınız varken sevdiğinize sevdiğinizi söyleyin.belki sahip olduğunuz an elinizdeki tek fırsatınızdır.''
    13 Şubat 2011
  2. Tek fırsat Cevapları

soru sor

Tek fırsat