Teknoloji Tasarım dersi için 5 adet sorun ve 5 adet orjinaL çözüm

İsimli konu WH 'Eğitim ve Araştırma' kategorisinde, luca2116 üyesi tarafından 22 Şubat 2011 tarihinde yazılmıştır.

1. Su şişelerinin sıramızda sürekli devrilmesi ve bunun sonucunda sıramıza su dökülmesi. Şişenin ağzına ortası delik bir daire geçirebiliriz. Ütü yaparken zorlanmak. insan vücudu şeklinde bir ütü masası tasarlayabiliriz. Eski kitaplarımızı kullanmadığımız için yer kaplaması. Kitabın her bir yaprağından perde yapılabilir. tahta silerken tahta silgisinin tozunun yere düşmesi tahta silginin altına kap yerleştirilmesi Araba camları için su tutmayan bir malzemeden yapabilirsin Bu sayede yağmurlu havalarda arabanın camı ıslanmaz

KaynakWh: http://www.webhatti.com/egitim-ve-a...n-5-adet-sorun-ve-5-adet-orjinal-cozum-2.html
    9 Ocak 2014
  2. arkadasım sadece bi fikir verebilecegim icin uzuluyorum ama guzel bi fikir ayakkabının bacıgı cozuldugu icin ayakkabının bacıgının ucundaki plastik sey yerine bi mıknasısts olacak bacıgı bagladıktan sonra mıknatıstı demire degdircen o ole kalcam
    14 Ocak 2014
  3. Hayır 8 :-) :rock:
    14 Ocak 2014
  4. acil yarın son gün yapmam lazım 0 almak istemiyorum zaten hiç almadım off acil sorunları yazmışlar çözüm yolları yok
    :wacko: :offf::agla2::oops::hooo::kork::tap::sss::([kahretsin]:ie_ff::agla::bomb::dry::glare::sleep::ohmy::wc::unsure::hunter::alkis::punish2::dikkat::dikkat::dikkat::bam::bravo::karizma:
    15 Ocak 2014
  5. 16 Ocak 2014
  6. 19 Ocak 2014
  7. Ayyyyy sabaha saçların dikilmesi orman yangını erozyon küresel ısınma duman kirliğiği tarafit kazası deprem
    21 Ocak 2014
  8. çiçeleri sulamak için şişenin ucuna huni bağlayabilirsin
    merdivenleri çekmece gibi kullanabilirsin
    21 Ocak 2014
  9. dışarıdaki manzarayı değiştirebilmek
    pilot kalemin ucuna daksil bağlamak
    21 Ocak 2014
  10. Teknoloji Tasarım Sorun + Çözüm Önerileri

1-)
    Üstümüze kalıcı leke dökülmesi.
    Çözüm-) İçinde çeşitli leke çıkarıcıların olduğu bir sabun lekeye sürülüp yıkanacak.

2-)
    Plastik nesnelerin doğada erimemesi.
    Çözüm-) Eritici isimli küçük bir makine plastik nesnelerin üzerine yapıştırılacak bu sayede 3 ay kadar bir süre içerisinde otomatik olarak plastik nesneyi ve kendisini yok edecek.

3-)
    Çöp kutularının pis kokması.
    Çözüm-) Kokuyu emen çöp torbası.

4-) Pastel boyaların silinmemesi.
    Çözüm-) Pastal boya silgisi.

5-) Sabah iş ve okul saatinde zamanında kalkamamak.
    Çözüm-) Küçük araba saati olacak bu saat zamanı gelince öterek odanın içinde dolaşacak ve bu sayede onu durdurana kadar uykumuz açılacak.

6-) Mürekkepli kalemlerin yazılınca silinmemesi.
    Çözüm-) Mürekkepli kalem silgisi bu silgi düğme sayesinde açılarak kalemin içinden çıkacak ve yazıyı silicek.

7-) Sakızların patlayınca yüze yapışması.
    Çözüm-) Özel üretim ypışmayan sakızlar olacak içine yapışmasını önleyecek zararsız maddeler koyulacak ve sakızlar yüze yapışmayacak.

8-) Küçük çocukların elektrik prizlerine dokunarak kendilerini tehlikeye atması.
    Çözüm-) Bir korumalık olacak bu korumalık sadece büyük insanların parmak izi ile açılacak.

9-) Ojelerin kötü kokması.
    Çözüm-) Ojeler üretilirken rengine göre meyve kokusu alacak ve ojeler artık kötü kokmayacak.

10-) Uhuların ele yapışması.
    Çözüm-) Uhuları silecek bir mendil olacak bu mendilin çeşitli bölümleri olacak bu bölümler mesela sarı olan kısmı uhuyu emecek ve mavi olan kısmı ise elde kalan yapışkanlığı giderecek.

Ben Zeynep yardımcı olduysam sevinirim biraz saçma olabilir ama aklıma gelen bunlar idare edin :grouphugg: :muahaha:
    7 Şubat 2014
  11. sorun: emek emek yaptığımız ödevlerin panolarda bozulması
    çözüm: panoları naylon,şeffaf bir streç film ile gergin bir şekilde kaplarız ve böylece ona zarar veremezler (yırtarlarsa streç filmi oda ayrı bir sorun :D)
    19 Şubat 2014
  12. 5 sorun 5 çozüm lazımm çok acilll
    9 Mart 2014
  13. mersela öğrenciler okula gidince kitapları koyacak yer yok cözümü ise cekmeçeli masa ile sıra yaparsak sorun ortadan kalkar nasıllllllllllllllllllllllllllllllll
    23 Mart 2014
  14. sorun çocukların çalışması _ çözümse resmi dairelerden çocuklu ailelere maddi ve manevi bakımdan yardım edilmesi olabilir
    23 Mart 2014
  15. bana acil oarak icat edebileceğim bir sorun bir çözüm gerek :))) <><><><><><><><><><><><><><><><>
    23 Mart 2014
  16. bu ne yaa hepsi aynı şey bakın yarın vercem 1 sorun 1 çözüm acil !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    4 Mayıs 2014
  17. 1.Ağaçların kesilmesi, 20. Küresel ısınma,
    2. Ayak kokma sorunu 21. Oda toplama sorunu,
    3. Camları silme sorunu, 22. Okulda kalemliklerden kalem çalınması,
    4. Çanta taşıma zorluğu, 23. Sıkışmış trafik sorunu,
    5. Çevre kirliliği 24. Sınıf içerisinde çöp atma sorunu,
    6. Depremde binaların yıkılması, 25. Suyu israf etme sorunu
    7. Ekmek israfı sorunu, 26. Suyun kireçli olması,
    8. Elbise katlama, 27. Şemsiyeyi elle tutma sorunu,
    9. Evlerin sabit olması, 28. Tahta silme sorunu,
    10. Gözlük camlarının kirlenmesi, 29. Trafik kazası,
    11. Hava kirliliği, 30. Uyurken horlama sorunu,
    12. Kalemlerin bükülmemesi 31. Yatakların çok yer kaplaması
    13. Kantin sırası bekleme 32. Yataktan düşme,
    14. Kapı açma sorunu, 33. Yazı yazma sorunu,
    15. Karanlıkta yürüme sorunu, 34. Yerlere atılan çöp sorunu .
    16. Karda yürüme sorunu 35. Yürürken terleme
    17. Karşıdan karşıya geçme sorunu,
    18. Kıyafetlerin ütü sorunu,
    19. Kravat bağlama,
    Son düzenleyen: Moderatör: 12 Mayıs 2014
    11 Mayıs 2014
  18. araçların yaya yollarına park etmesi =park yerleri yapılması çanta taşımak =okulara dolap yapılması
    21 Şubat 2017
  19. 1) tahtayi silince tahta silgisi toz yapiyor ne yapmaliyim?
    Ç= ozel bir tozlari tutacak tahta silgisi hazirlamak
    1 tane söyledim digerlerinide bulabilirsin
    11 Mart 2017
soru sor

Teknoloji Tasarım dersi için 5 adet sorun ve 5 adet orjinaL çözüm