Webhattı ATATÜRK Ziyaretçi Defteri .

İsimli konu WH 'Türkiye ve Ulu Önder Atatürk' kategorisinde, 'Gülümseme.' üyesi tarafından 13 Mart 2011 tarihinde yazılmıştır. Webhattı ATATÜRK Ziyaretçi Defteri . hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Arkadaşlar,
    Anıtkabir'de bildiğiniz gibi Mustafa Kemal Atatürk için açılmış bir defter var ve bu deftere ülkemizin ve diğer ülkelerin önemli isimleri yazılar yazıyorlar..

Bir benzerinide bu konuda yapalım ve içinizden geçtiği gibi Atamıza söyleyeceklerinizi buradan paylaşalım.

webhattı olarak nasıl bir gençlik olduğumuzu ve bu ülkenin sahipsiz olmadığını göstermek için...
    13 Mart 2011
  2. Webhattı ATATÜRK Ziyaretçi Defteri . Cevapları

3. "...Gripin..."

"...Gripin..." Yönetici

Çok Güzel Düşünmüşsünüz.

Konu Tarafımdan Sabitlenmiştir.
    13 Mart 2011
  4. 13.03.2011
    Pazar ..
    Atam !
    Dün İstiklal Marşı'mızın kabulünün 95. yıl dönümünü kutladık. Yine her yer kırmızı-beyazdı. Yine her kalp O muhteşem aşkla çarpıyordu ..
    Ziyaretine geleli 2 hafta oldu henüz. Ama tekrar kabrine gelmeyi çok istiyorum. Evet kendimi yine tutamayacağım ağlayacağım ve saatlerce sana olan duygularımı tekrar yazacağım.
    Benim damarlarımda da senin gibi TÜRK kanı akıyor ! Bu zamana gelmek için neleri feda ettik ne canlar verdik! Ne canlar aldık her şeyin farkındayım. Ata'mm kalbimdesin. Bizimlesin.
    Sen rahat eyle yerinde. Ruhun Şad olsun..!
    Esra K..
    13 Mart 2011
  5. "...Gripin..."

"...Gripin..." Yönetici

Onlar Meçhul Asker olarak Çanakkale’de dünya durdukça duracaklar.

Her 18 Mart’ta Türk tarihinin büyük zaferlerinden birinin, Çanakkale Zaferinin yıldönümünü kutluyoruz.

Ancak, Çanakkale Muharebeleri hakkında hâlâ her şeyi bildiğimiz söylenemez.

Gün geçtikçe yeni belgeler ve bilinmeyenler de gün yüzüne çıkmaya başlıyor.

Ne var ki, hemen hiçbirimiz Gelibolu’da onların başından geçen hadiseleri tam anlamıyla bilmiyoruz…

Çanakkale Savaşı ile ilgili bugüne kadar gizli kalmış, Savaşın acı, insanın vahşi yüzünü görüp, duydukça

insanı ürperten bir gerçeğin karşısında zaferi kazanmanın onur ve gururunu yaşamanın yanında,

yüreğimizi onulmaz bir acı, bir sızı kaplıyor…

Bir insanlık utancı olan bu kanlı savaşın daha fazla dünyadan ve bu ülke insanlarından gizli kalması doğru değil...

Çünkü bu olayın doğrudan muhatabı biziz… .. Ve .. ... Bütün bunları bilmek bizim hakkımız…

Bizim hakkımız çünkü ;

Hepimizin büyükbabası yahut onun akrabası bir şekilde bu savaşta bulunmuştu.

Dedelerimiz savaşın, ordunun, stratejinin, taktiklerin vazgeçilmez parçaları olmalarının ötesinde...

Çanakkale’de bir insan olarak, bizim ailemizin bir ferdi olarak yerlerini almışlardı.

Ama biz onların yaşadıkları sıkıntıları, mahrumiyetleri, mahkumiyetleri, acıları, sevinçleri, beklentileri öğrenemedik.

Çoğumuz onların mezarlarını dahi bilmiyoruz...

Ve Onlar birer Meçhul Asker olarak Çanakkale’de dünya durdukça duracaklar.

Bütün bunları bilmek bizim hakkımız;

ve hangi insani değerlerin,

nasıl bir acı ve ızdırapın sonucunda bağımsızlık ve özgürlüğümüzün kazanıldığını öğrenmek,

onların kanlarıyla sulanmış bu vatan topraklarında yaşayan bizler için, onu korumak sorumluluğumuz…

Bütün bunları bilmek;

Bu vatan ve biz torunları için gözlerini kırpmadan ölüme giden atalarımızın bizlere bıraktıkları bu yüce değeri,

bize bıraktıkları bu mirası daha iyi anlamamız açısından çok ama çok önemli…

Bu nedenle, bu vatanın her türlü nimetinden yararlanan bizler,

unutmamalı, unutturmamalı, 18 martlarda onların anısı önünde saygı duymalı,

onların onur ve gururunu içimize yaşamalı ve yaşatmalıyız…

Büyük ATATÜRK’ ün tüm dünyaya şu sözlerle;

"Bu memlekette kanlarını döken kahramanlar!

Burada bir dost vatanın toprağındasınız huzur içinde uyuyunuz.

Sizler Mehmetçiklerle yan yana, koyun koyunasınız.

Uzak diyarlardan evlâtlarını harbe gönderen analar, göz yaşlarınızı siliniz.

Evlâtlarınız bizim bağrımızdadır.

Huzur içindedirler, onlar bu topraklarda canlarını verdikten sonra artık bizim evlâtlarımız olmuşlardır."

…diyerek dile getirdiği insani değerleri yüreğimizde taşımalıyız…

Sizler, bu vatan için gözlerini kırpmadan şehit ve gazi olan yüce atalarımız ;

Biliyoruz ki bizler, bu yaşamın zorlukları ve mücadelesi içinde her zaman sizleri hatırlayamıyor,

bazen de bize bırakmış olduğunuz bu mirasa zarar verebilecek ‘kendi aramızda’ kavgaların içinde de oluyoruz…

Ama bize bıraktığınız bu yüce değerler öylesine büyük ki..,

Onların farkına vardığımız anlarda aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyor,

hepimiz tek bir yumruk olarak ‘sizlere layık olabilmek için’ sizden bize miras kalan bütün değerleri anlıyor ve koruyoruz…

Yattınız yerde rahat uyuyun … Mekanlarınız cennet.., Ruhlarınız şad olsun…
    17 Mart 2011
  6. Yüreğine sağlık hocam !
    18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma günü ..
    17 Mart 2011
  7. şehitlerimizin ruhu şad olsun,, Ata'm bu vatan Türklerden başkasına haram..
    vazgeçmedik geçmeyeceğiz..
    18 Mart 2011
  8. Atam!,
    Sen tüm zorluklara göğüs germiş, yılmadan, bıkmadan çalışmış, kendi menfaatlerini düşünmeden halkı için çalışmış büyük bir öndersin. Sen, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürksün.
    Bazen seni düşünüyorum; çünkü seni anlamak istiyorum. Bütün bu yaptıklarını nasıl başardın diye bir defa daha düşünüyorum. Dediğin sözü hatırlıyorum sonra, “Bir Türk dünyaya bedeldir.” Evet Atam… Bir Türk dünyaya bedeldir.
    Seni çok özlüyorum Atam. Keşke yanımda olsaydın, ellerinden öpebilseydim. Sen hepimizin, Türk milletinin kalbinde yaşıyorsun.
    Sana layık olabilmek için çok çalışıyorum Atam. Bize emanet ettiğin cumhuriyete sahip çıkabilmek için… Diyorum ki, “ Bir Türk neyin üstesinden gelemez ki? Bütün zorluklara rağmen başarma ve kazanma azmini kendimde buluyorum. Muhtaç olduğum kudretin damarlarımdaki asil kanda mevcut olduğunu biliyorum.
    Atam! Ben, dünyanın her yerinde barış olsun istiyorum. Senin dediğin gibi “Yurtta sulh, cihanda sulh” olsun istiyorum. Savaşlarda hiç suçu olmayan masum insanlar, çocuklar, anneler, babalar ölüyor. Daha fazla toprak kazanabilmek için yapılan haksızlıklara tahammül edemiyorum.
    Sen, sanata ve kültüre çok önem verirdin. Bir sözünde “Türk milleti, Türk sanatı, Türk şiir ve edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişecektir.” diyorsun. Gelişiyoruz Atam; eğitimde, sanatta, ekonomide, ticarette başarılı işlere imza atıyoruz.
    Keşke yanımızda olsaydın, sana sıkı sıkı sarılabilseydim. Sana sonsuz teşekkürlerimi sunabilseydim. Bu mektubu sana gönderebilmeyi ne kadar isterdim bilemezsin.
    Atam, şunu bil ki kanımın son damlasını vatanım için feda edebilirim. Türküm ve bununla gurur duyuyorum.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Saygılarımla…

Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
    Bir Hilal uğruna Ya Rabb, ne güneşler batıyor...

ne güzel yazmış şair
    eğer şuan bir bayan olup sokaklarda korkmadan özgürce dolaşabiliyosam okuyabiliyorsam düşündüğümü söyleyebiliyorsam ve en önemlisi utanmadan sakınmadan haykırarak ben Türk'üm diyebiliyorsam senin silah arkadaşların ve ölen binlerce şehit sayesinde Atam. bu güzel ülkeyi kurup bize yani Türk Gençlerine emanet ettiğin için sana sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum

Bugün ulaştığımız sonuç, yüzyıllardan beri çekilen ulusal yıkımların yarattığı uyanıklığın ve bu sevgili yurdun her köşesini sulayan kanların karşılığıdır. Bu sonucu, Türk gençliğine kutsal bir armağan olarak bırakıyorum. "Kemal ATATÜRK"

18 Mart 2011
  9. Yüreklerinize sağlık ..
    20 Mart 2011
  10. iiki vardı yüce atatürk o olmasaydı adlarımız ne olurdu düşünmek bile istemiyorum ruhun şad olsun büyük atam:bravo:
    25 Mart 2011
  11. ya harika bir sayfa olmuş gerçekten.. ben ayrıca a.d.d ye üyeyim.. atam! uyan ülke kimlere kalmış!!.. üç beş kuruşluk insanlara kalmış atam!

yüreğine sağlık. helal çok güzel konuştun..
    28 Mart 2011
  12. Düşüncen için sağ ol ^^
    28 Mart 2011
  13. teşekkürler...
    15 Nisan 2011
  14. Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz.

[​IMG] Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz.
    [​IMG] Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmî hayatımın her safhasını yakından bilenler bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım.
    [​IMG] Milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, mahvolur. Milletlerin esirliği üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkumdurlar.
    [​IMG] Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.
    [​IMG] Egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir.
    [​IMG] Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir.
    [​IMG] Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.
    [​IMG] Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    [​IMG] Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.
    [​IMG] Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.

[​IMG] Bir dinin tabiî olması için akla, fenne, ilme ve mantığa uygun olması lazımdır.

[​IMG] Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

[​IMG] Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir.

[​IMG] Medeni olmayan insanlar, medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdurlar.

[​IMG] Büyük dinimiz çalışmayanın insanlıkla hiç ilgisi olmadığını bildiriyor. Bazı kimseler çağdaş olmayı kâfir olmak sayıyorlar. Asıl küfür onların bu zannıdır. Bu yanlış tefsiri yapanların maksadı İslâmların kâfirlere esir olmasını istemek değil de nedir? Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, dimağladır.

[​IMG] Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

[​IMG] Medeniyetin emir ve talep ettiğini yapmak insan olmak için yeterlidir.

[​IMG] Biz dünya medeniyeti ailesi içinde bulunuyoruz. Medeniyetin bütün icaplarını tatbik edeceğiz.

[​IMG] Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.

[​IMG] Milletimiz her güçlük ve zorluk karşısında, durmadan ilerlemekte ve yükselmektedir. Büyük Türk Milletinin bu yoldaki hızını, her vasıtayla arttırmaya çalışmak, bizim hepimizin en kutlu vazifemizdir.

[​IMG] İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan mürekkeptir. Kabil midir ki, bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünlüğü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki, bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça öteki kısmı göklere yükselebilsin?

[​IMG] Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

[​IMG] Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye eski devirlerdeki gibi basit değildir. Bugünün anaları için gerekli vasıfları taşıyan evlat yetiştirmek, evlatlarını bugünkü hayat için faal bir uzuv haline koymak pek çok yüksek vasıflar taşımalarına bağlıdır. Onun için kadınlarımız, hattâ erkeklerimizden çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgili olmaya mecburdurlar; eğer hakikaten milletin anası olmak istiyorlarsa.

[​IMG] Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim.

[​IMG] Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.

[​IMG] Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

[​IMG] Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır.

[​IMG] Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

[​IMG] Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

[​IMG] Müsbet bilimlerin temellerine dayanan, güzel sanatları seven, fikir terbiyesinde olduğu kadar beden terbiyesinde de kabiliyeti artmış ve yükselmiş olan erdemli, kudretli bir nesil yetiştirmek ana siyasetimizin açık dileğidir.

[​IMG] Mualimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmenleri ve eğiticileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle mütenasip bulunacaktır.

[​IMG] Milleti kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet namını almak istidadını keşfetmemiştir.

[​IMG] Dünyanın her tarafından öğretmenler insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır.

[​IMG] Okul sayesinde, okulun vereceği ilim ve fen sayesindedir ki, Türk milleti, Türk sanatı, Türk iktisadiyatı, Türk şiir ve edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

[​IMG] Türkiye'nin asıl sahibi ve efendisi, gerçek üretici olan köylüdür. O halde, herkesten daha çok refah, saadet ve servete müstahak ve layık olan köylüdür. Onun için, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin iktisadi siyaseti bu aslî gayeye erişmek maksadını güder.

[​IMG] Ekonomik kalkınma, Türkiye'nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir.

11 Mayıs 2011
  15. "...Gripin..."

"...Gripin..." Yönetici

Atam...

92 Yıl Önce Bugün Bandırma Vapurunla Samsuna Ayak Basmıştın.Eğer Sen Olmasaydın Belki Şu An Rahatça Yaşamak Yerine Birilerinin Emirleri Altında Eziliyorduk.Belki de Dinimiz Farklı Olucaktı.5 Vakit Huşûu İle Dinlediğimiz Ezan Sesleri Yerine Kilise Çanlarını Duyacaktık.Atam Bu Vatanı Senden Aldığımız Gibi Kanımızın Son Damlasına Kadar da Bize Emanet Bıraktığın Gibi Bizde Gençlere Emanet Bırakmak İçin Uğraşacağız.

Sen Yerinde Rahat Uyu...

Ufuk..​
    .
    18 Mayıs 2011
  16. Ata'm
    Çok değil daha 6 gün önce 13 şehit verdik ve o gün bi grup demokratik özerkliklerini ilan ettiklerini açıkladılar
    Senin kurduğun bağımsız Türkiye Cumhuriyetini niye bölmeye çalışıyolar Ata'm
    Sen bu ülke Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan herkesindir dememişmiydin Ata'm
    Türk'ü Laz'ı Kürt'ü kardeş dememişmiydin?
    Niye bunu hala anlamyolar niye bunu kabul etmiyolarda ülkemizi bölmeyi bu kadar istiyolar
    Bunları gördükçe geleceğimden korkuyorum Ata'm
    Senin bıraktığın o eski Türkiye Cumhuriyetini istiyorum
    Askerlerimizin ölmediği...
    Terörün olmadığı...
    Şehidime kelle diyenlerin başımızda olmadığı...
    Anayasanın ilk 3 maddesinin değiştitilemeyeceğini adı soyadı gibi bilen insanların yaşadığı zamanki ülkemi istiyorum
    Sence tekrar o zamanki gibi olabilcek mi Ata'm?
    malesef benim inacım pek yok bu konuda biraz karamsarım
    Türkiye'nin şuan sana Atasına çok ihtiyacı var Atam keşke senin gibi biri yine gelebilse de yine bizi durumdan çıkarabilsen
    Karamsarlığıma bakma sen Ata'm sen yerinde rahat uyu
    Adolf Hitler ne demişti
    "Türkler öyle bir millettir ki, eğer saldırırsak tamamını yok etmemiz gerekir. Yoksa 1 tane bile hayatta bırakırsak, yeni bir devlet kurar ve intikamını alır..."

Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur...
    Damla
    20 Temmuz 2011
  17. Sen ki Dünyaca Tanınmış Bilinmiş Bir Lidersin Sen ki bu ülkeyi bu kadar insanı yok olmaktan kurtarmıs onlara hayat vermiş bir insansın sen hic merak etme ATAM İZİNDEYİZ
    26 Ağustos 2011
  18. Sağolun İşime Yaradı Arkadaş İçin :d
    28 Ağustos 2011
  19. Ulu önder ATATÜRK'ü saygı ve sevgi ile anmaktan gurur ve onur duyarım.
    28 Ağustos 2011
  20. Aynen Öyle :D :tamam:
    29 Ağustos 2011
  21. ►Teşekkürler :yuppi: |
    27 Kasım 2011
soru sor

Webhattı ATATÜRK Ziyaretçi Defteri .